OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

02/08/2017

Ostrava přivítá souboj šampionů!

Do Ostravy se v září příštího roku sjedou nejlepší atleti a atletky ze všech světadílů. Vítkovický stadion bude hostit Kontinentální pohár v atletice a vstupenky na tuto prestižní akci můžete získat již nyní. Na podrobnosti jsme se zeptali předsedy Českého atletického svazu a zároveň předsedy organizačního výboru Kontinentálního poháru Libora Varhaníka.

V září příštího roku bude Ostrava hostit Kontinentální pohár v atletice. O jakou akci jde?

Kontinentální pohár je největší světová soutěž v atletice, kterou může česká atletika uspořádat. Diváci budou mít možnost shlédnout atletický souboj nejlepších mužů a nejlepších žen ze čtyř kontinentů. Do Ostravy se sjedou šampioni Evropy, Afriky, Ameriky a Asie-Oceánie. Jde o týmovou soutěž a my ji promujeme pod claimem: Souboj šampionů!

Kampaň začíná již příští týden, i když se akce bude konat až za rok. Proč?

O tuto prestižní akci je v případě pořádání v jednotlivé zemi velký zájem a my bychom rádi právě v době světového šampionátu v Londýně, který začíná koncem tohoto týdne, nabídli fanouškům, že již nyní mohou získat vstupenky na tuto událost.  Při halovém mistrovství Evropy, které se konalo v roce 2015 v Praze, jsme postupovali podobným způsobem a měli jsme půl roku před začátkem akce vyprodáno. 

O jak prestižní soutěž jde? Lze ji srovnat s halovým mistrovstvím Evropy v Praze, které bylo z mnoha pohledů, i s ohledem na divácký zájem, rekordní?

Není v atletice vyšší soutěž, kterou bychom z pohledu kapacity stadionu či z pohledu finančního, mohli uspořádat. Pro mezinárodní atletickou federaci jde o druhou nejvýznamnější soutěž hned po mistrovství světa a dává na ni velký důraz. Jen na prize money rozdělí IAAF přes 3 miliony dolarů. Nejlepší atleti a atletiky ze všech světadílů budou bojovat v týmové soutěži, takže Ostrava uvidí to nejlepší, co v atletice lze. Akce se koná pouze jednou za čtyři roky. 

Je Ostrava připravena hostit tak významný atletický podnik?

Zcela jistě ano. Ve Vítkovicích je vybudovaný stadion špičkových evropských i světových rozměrů, máme zkušenosti z pořádání významných sportovních atletických akcí. Z organizačního hlediska jsme šli krok po kroku, po mládežnických šampionátech v letech 2007 (do 17 let) a 2011 (do 22 let) přivítá hostitel každoroční Zlaté tretry právě Kontinentální pohár. 

Tento atletický svátek má jistě další přidanou hodnotu…

Samozřejmě. Věříme, že takto velká akce na našem území přispěje k další motivaci dětí a rozvoji atletiky v České republice na všech úrovních a podpoří tím růstový trend zájmu o náš sport, který v posledních letech zažíváme. Je to výborná vizitka pro Moravskoslezský kraj i město Ostrava směrem do zahraničí. Do Ostravy se sjedou sportovci ze všech koutů světa, protože atletika je se svými 215 členskými federacemi nejrozšířenějším sportem na zeměkouli.

Chystá váš tým kromě klasické propagace také další podpůrné akce?

Rádi bychom, aby akce měla i edukativní charakter, proto připravujeme s Moravskoslezským krajem a městem Ostrava dlouhodobou – celoroční soutěž pro základní i střední školy s názvem Ostrava fandí kontinentům, která odstartuje v září tohoto roku.

V čem spočívá tato soutěž?

Rádi bychom zapojili děti do pravidelné pohybové aktivity, protože atletika je základem všech sportů a v této souvislosti se propojení nabízí. Zároveň bychom ale chtěli využít faktu, že se do Ostravy sjedou atleti ze všech světadílů. Patrony jednotlivých škol budou přední atletické hvězdy z jednotlivých kontinentů, které propojíme přímo se školami. Rádi bychom, aby se děti dozvěděly i něco o kultuře, zvycích či přímo životě atletů v různých částech světa a dalších aspektech právě ve spojení s našimi ambasadory. 

Prodej vstupenek startuje již 7. srpna. Bude cena dostupná pro běžného diváka?

Domnívám se, že určitě ano, protože jsme s mezinárodní atletickou federací vyjednali akceptaci cen vstupenek, které jsou přijatelné pro diváka v České republice či Moravskoslezském kraji. Cena obvyklá na takovouto akci v zahraničí je řádově jinde, ale vzhledem k podpoře kraje i města nemusíme k takovým cenám přistupovat. O to větší důvod neváhat a koupit si vstupenku včas.

..................

Vstupenky od 150 Kč na jeden den

Vstupenky získáte v síti Ticketportal (www.ticketportal.cz), prodej vstupenek odstartuje 7. srpna 2017. Ceny lístků začínají na 150 Kč za jeden den, v nejvyšší kategorii pak stojí 500 Kč. Připraveny jsou poloviční slevy pro seniory (65+), děti do 130 cm, či vozíčkáře (jejich doprovod za symbolickou 1 Kč).