OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

11/05/2018

Coe zve na Kontinentální pohár

Ostrava je tím pravým místem, kde by se atletická událost takového rozměru jako je Kontinentální pohár, měla konat, potvrzuje to předseda IAAF a někdejší světový rekordman Sebastian Coe.

 „Na Kontinentální pohár se moc těším hned ze dvou důvodů. Zaprvé se jedná o úžasné závody a zadruhé se koná v Ostravě, což je město, které v minulosti atletiku vždy velmi podporovalo. Věřím, že uvidíme plný stadion. Myslím si, že diváci v Ostravě si takovou atletickou akci zaslouží, protože byli vždy skvělými fanoušky královny sportu a pokaždé dokáží vytvořit fantastickou atmosféru,“ nechal se slyšet.

Coe ocenil i myšlenku 4 zahraničních a 4 českých ambasadorů. „Myšlenka ambasadorů jednotlivých kontinentů se mi moc líbí. Je totiž třeba vytvořit emoční prostředí, což nejlépe uděláte prostřednictvím závodníků, kteří již něco dokázali a všichni je znají,“ dodává hlava světové atletiky. „Kontinentální pohár je specifický tím, že je organizován jako souboj kontinentů. Závodit tak budou nejlepší atleti ze všech světadílů. Navíc týmové soutěže mají atletičtí příznivci rádi,“ zdůrazňuje Coe atraktivitu tohoto atletického podniku.

Sám již globální vrchol atletické sezóny 2018 nedočkavě vyhlíží. „Moc bych si přál, aby byl Kontinentální pohár jakýmsi vyvrcholením sezóny, na kterou pak naváže mistrovství světa v roce 2019 a olympijské hry v roce 2020. Rád bych vzkázal všem, kteří ještě nemají lístek, běžte a kupte si ho, protože uvidíte nejlepší atlety své generace. Bude to svátek atletiky – nejlepšího olympijského sportu, a to vše ve vašem domácím prostředí. To si nemůžete nechat ujít,“ vyzývá předseda IAAF.

Kontinentální pohár proběhne ve dnech 8. a 9. září 2018 na Městském stadionu ve Vítkovicích. Ceny vstupenek na tento atletický svátek se pohybují od 150 do 350 korun a lze je zakoupit prostřednictvím sítě www.ticketportal.cz.