OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

15/02/2018

O atletiku byl na Olympijském festivalu v Ostravě velký zájem

Součástí programu Olympijského festivalu 2018 v Ostravě nebyly pouze všechny zimní olympijské disciplíny, ve kterých bojovali sportovci na hrách v Pchjongčchangu, ale své zastoupení měly také neolympijské, letní a adrenalinové sporty. Jedním z ostravských stanovišť, které patřilo mezi nejnavštěvovanější, byla atletika - prezentace Kontinentálního poháru 2018, který se začátkem září uskuteční právě v metropoli Moravskoslezského kraje.

Atletické aktivity nejen pro děti se nacházely přímo u ledové plochy v OSTRAVAR ARÉNĚ, návštěvníky lákaly velkoformátové fotografie českých atletů Michaely Hrubé, Barbory Špotákové, Pavla Masláka a Jana Kudličky, patronů projektu Ostrava fandí kontinentům. Děti si mohli vyzkoušet atletický kvíz a vyhrát zajímavé ceny a vyfotit se ve fotokoutku.

Návštěvníci se mohli jako šampioni vyfotit na stupních vítězů nebo ve startovních blocích. Po splnění disciplín jako hod sněhovou koulí, skok přes zamrzlý potok a skok pro zahřátí obdrželi děti i dospělí nejen zápis do karet v rámci soutěže Hrací karty s Českou spořitelnou, ale také speciální odznáček odkazující na hlavní atletickou událost tohoto roku – Kontinentální pohár.

Kontinentální pohár patří mezi nejprestižnější atletické akce organizované Mezinárodní federací atletických asociací IAAF. Do České republiky zavítá vůbec poprvé a uskuteční se 8. a 9. září 2018 na Městském stadionu ve Vítkovicích. Týmová soutěž se koná jednou za čtyři roky, proti sobě nastupují výběry čtyř kontinentů – Evropy, Ameriky, Afriky a Asie-Oceánie.