OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

20/03/2018

Úspěch Kontinentálního poháru na Olympijském festivalu: 14 000 odznaků, 1200 fotografií

Prezentace Kontinentálního poháru v atletice, který se uskuteční 8. a 9. září na Městském stadionu v Ostravě, byla jedním z nejnavštěvovanějších míst v rámci Olympijského festivalu 2018. Atletický stánek byl zcela jednoznačně nejatraktivnější.

Sedmnáct dnů, 30 sportů a 101 624 návštěvníků - to je bilance Olympijského festivalu 2018 v Ostravě. Stejně jako u úspěšných edic projektu Českého olympijského výboru při příležitosti her v Riu de Janeiro 2016 hlásili organizátoři úspěch i se zimním vydáním při příležitosti ZOH v Pchjongčchangu 2018. „Zimní edice Olympijského festivalu v Ostravě byla jednou z nejpovedenějších akcí, které jsme v posledních letech ‘pod pěti kruhy’ pořádali,” řekla Naďa Černá, manažerka projektu.

Olympijskému festivalu v Ostravě sice dominovaly sporty zimních olympijských her, neztratila se ale ani atletika, jeden ze dvou sportů letních olympijských her zastoupen v Ostravar aréně. Prezentace Kontinentálního poháru v atletice byla suverénně nejnavštěvovanější. Atraktivní stanoviště atletiky si v reportážích povšimli jak Česká televize, tak Český rozhlas, v rámci speciální přílohy Festivalového Deníku vyšla o Kontinentálním poháru zmínka několikrát.

“Prezentaci Kontinentálního poháru jsme se snažili připravit tak, aby si zejména děti mohly vyzkoušet jednotlivé disciplíny hravou formou. Hodně nás potěšil zájem o focení na stupních vítězů a množství obličejů, pomalovaných bojovými barvami, které vychází z našeho vizuálu "souboje šampionů", jak Kontinentální pohár prezentujeme,” řekl Valter Boček, výkonný ředitel akce.

V rámci prezentace Kontinentálního poháru bylo rozdáno přes 14 000 odznáčků s logem Kontinentálního poháru, fanoušci si odnesli celkem 1200 speciálních fotografií ze stupňů pro nejlepší, které byly vždycky o víkendech připraveny v atletické zóně, a atletické disciplíny si vyzkoušely tisíce dětí.