OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

19/06/2018

Sebastian Coe navštívil výstavu IAAF World Heritage World / Continental Cup v Ostravě

Prezident IAAF Sebastian Coe v minulém týdnu navštívil výstavu IAAF Heritage World / Continental Cup - 1977 až 2018 v Ostravě.

Hlava IAAF byla v České republice, aby podpořila letošní ročník kontinentálního poháru, který se bude konat ve dnes 8. a 9. září v Ostravě. Zároveň také přijel sledovat sedmapadesátý ročník Zlaté tretry. Coe navštívil výstavu po boku primátora statutárního města Ostrava Tomáše Macury, předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka a generálního ředitele Kontinentálního poháru 2018 Valtera Bočka.

Coe je dvojnásobným olympijským vítězem v běhu na 1500 metrů a překonal několik světových rekordů. Sám zná atmosféru Kontinentálního (dříve Světového) poháru velmi dobře, jelikož se zúčastnil třetího a pátého ročníku této soutěže, která byla v roce 2010 přejmenována právě na Kontinentální pohár IAAF. V roce 1981 v Římě reprezentoval tým Evropy, pro který vybojoval vítězství v běhu na 800 metrů, tehdy nastoupil svým soupeřům 300 metrů před cílem a triumfoval v čase 1:46.16. Při svém druhém vystoupení v roce 1989 v Barceloně reprezentoval výběr Velké Británie a tentokrát běžel patnáctistovku a doběhl těsně na druhém místě za světovým šampionem z roku 1987 Abdi Bilem ze Somálska, jenž reprezentoval Afriku.  

„Tato výstava se nachází přímo v centru Ostravy a je skvělou příležitostí k tomu, aby byla atletika blízko běžného života lidí, kteří chodí do místního obchodního centra nakupovat. Dostane se tak do širokého povědomí veřejnosti, která třeba ještě nezažila atmosféru našeho sportu na stadionu. V Ostravě se představuje bohatá historie atletiky. Návštěvníci se seznámí s atletickými hrdiny a hrdinkami prostřednictvím videí, fotek či textových displejů. Mohou si prohlédnout soutěžní oblečení skutečných šampionů a sledovat videa o událostech, při kterých v něm závodili. Mají možnost pocítit váhu kladiva nebo poměřit, jaká je hodnota světového rekordu ve skoku do výšky. Tohle je atletika zblízka. Sport, který vzbuzuje silné emoce po tisíciletí,“ uvedl.

IAAF Heritage World/Continental Cup – 1977 až 2018 je výstava podporovaná Mezinárodní nadací pro atletiku. Asics, Seiko, TDK a Mondo.