OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

21/06/2018

Mike Powell navštívil výstavu IAAF Heritage World/ Continental Cup v Ostravě

Světový rekordman ve skoku do dálky Američan Mike Powell navštívil výstavu IAAF Heritage World/Continental Cup – 1977 – 2018 v Ostravě.

Výstava, která se nachází v nákupním centru Forum Nová Karolina v centru Ostravy, byla zahájena 5. června. Je otevřena sedm dní v týdnu na další tři měsíce.

Dalším ze vzácných návštěvníků byl světový rekordman a dvojnásobný mistr světa ve skoku do dálky Mike Powell ze Spojených států, který je zároveň také ambasadorem týmu Ameriky pro letošní Kontinentální pohár.

Powell věnoval do výstavy svůj dres a startovní číslo, ve kterém soutěžil na mistrovství světa v Tokiu 1991, kde se stal světovým šampionem a překonal hodnotu tehdejšího světového rekordu legendárního krajana Boba Beamona.

Dne 30. srpna 1991 svedl Powell fantastický dálkařský souboj se svým americkým kolegou Carlem Lewisem. Powell dokázal v páté sérii dolétnout na 895 centimetrů, čímž si zajistil zlatou medaili a navíc se stal novým světovým rekordmanem. Překonal třiadvacet let staré historické světové maximum Boba Beamona z olympiády v Mexiku. Jeho výkon z Tokia je stále platným světovým rekordem.

„Je mi velkým potěšením propůjčit svůj dres a startovní číslo z Tokia do této výstavy, která je dědictvím IAAF a pomáhá vyprávět příběh o nádherné historii našeho sportu. Těším se na návrat do Ostravy při příležitosti konání Kontinentálního poháru, kde budu kapitánem týmu Ameriky. Bude to zábava,“ řekl Powell.