OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

09/08/2018

Zbývá měsíc, formují se týmy

Pro kontinentální pohár IAAF v Ostravě se začínají dávat dohromady družstva. Aby také ne, vždyť dvoudenní vrcholná soutěž, která se koná ve dnech 8. a 9. září na Městském stadionu ve Vítkovicích, zbývá už jen 30 dní.

Konečné výsledky ještě potvrdí Konfederace africké atletiky (CAA), ale tým pro "pohár" z tohoto světadílu bude do značné míry založen na výsledcích 21. mistrovství Afriky, které skončily minulou neděli ve městě Asaba v Nigérii. Očekává se účast čerstvých dvojnásobných šampionek, vítězky 100 a 200 m Marie Josée Ta Louové z Pobřeží slonoviny či 400 a 800 m Caster Semenyaové z Jižní Afriky, ale také šampiona 800 m Nijela Amose z Botswany.

Pro tým Evropy, obhájce prvenství v kontinentálním poháru z Marrákeše před čtyřmi lety, bude výběr primárně založen na výsledcích mistrovství Evropy, které probíhá tento týden na olympijském stadionu v Berlíně. Šampionka stovky Dina Asher-Smithová z Velké Británie již potvrdila, že v Ostravě nebude chybět, a čeká ji tak zajímavý souboj s Ta Louovou, přičemž obě se dělí o výkon rok 10.85 vteřiny.

Složení týmů Ameriky a spojeného Asie s Oceánií bude vycházet z pozic atletek a atletů v sezónních výkonnostních tabulkách roku 2018.

Každý tým vyšle po dvou reprezentantech do každé individuální disciplíny a jednu štafetu (maximálně šest závodníků včetně náhradníků). Na rozdíl od roku 2014 nejsou omezení pro atlety z jedné země. Navíc, hostitelská země má právo nominovat tři své zástupce. Každý tým může také nominovat maximálně tři náhradníky celkově. Uzávěrka nominací je 29. srpna.

Další informace o bodování, losování drah či pořadí ve startovní listině si můžete stáhnout zde.

V Ostravě se uskuteční čtvrtým ročník Kontinentálního poháru IAAF, což je nástupce deseti ročníků Světového poháru IAAF, jehož premiéra se konala v Düsseldorfu od 2. do 4. září 1977.

Kontinentální pohár Ostrava 2018 bude největší sportovní akcí roku v České republice.