OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

13/08/2018

Evropský dres obléknou čtyři domácí atleti

Na Kontinentálním poháru budou v barvách Evropy startovat čtyři čeští reprezentanti. Nominace do evropského týmu je založena na nejlepších dvou z Berlína, Česko jako pořadatelská země však má právo na tři divoké karty. Z českých reprezentantů tak nastoupí vedle oštěpařky Nikoly Ogrodníkové, která si start vybojovala druhým místem přímo, také koulař Tomáš Staněk, mílařka Simona Vrzalová a oštěpař Jakub Vadlejch.

„Český atletický svaz využil možnosti tří divokých karet pro pořadatelskou zemi a potvrdil Evropské atletice tři české závodníky,“ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu a předseda organizačního výboru Kontinentálního poháru. „Na Kontinentálním poháru tak uvidíme vedle přímo nominované Nikoly Ogrodníkové čtvrtého koulaře Tomáše Staňka, pátou z patnáctistovky Simonu Vrzalovou a osmého oštěpaře Jakuba Vadlejcha. Tomáš Staněk se Simonou Vrzalovou byli navrhnuti svazem jako nejlepší umístění na mistrovství Evropy, u Jakuba Vadlejcha předpokládáme, že dokáže týmu Evropy výrazně pomoci v bodovém zisku. Výšku žen nám
Evropská atletika nedovolila obsazovat.“

Všichni čeští reprezentanti se na Kontinentální pohár těší. Oštěpařka Nikola Ogrodníková, stejně jako Simona Vrzalová, budou navíc závodit opravdu doslova na domácí půdě. „Jsem ráda, že půjde o jiný typ soutěže, než na jaký jsme zvyklé. Těším se, že s Christin vytvoříme skvělou dvojici pro Evropu a věřím, že předvedu kvalitní výkon,“ říká Ogrodníková.

 „Je to největší závod, který může být kromě olympiády. Hrozně se těším. Pro mě je to skvělá zpráva a trošku závazek, že se budu muset ještě připravit. Každopádně doufám, že si spravím náladu po mistrovství Evropy,“ říká Tomáš Staněk.

„Jde o závod konaný jednou za čtyři roky a navíc na domácí půdě. Budu se chtít předvést, zejména poté, co jsem se nemohl na Evropu připravit tak, jak jsem chtěl. S Thomasem Röhlerem si určitě v jednom týmu budeme pomáhat navzájem. Na závod se mohu opravdu připravit, mám na to ještě skoro čtyři týdny. Věřím, že to zvládnu a předvedu výkon, za který se nebudu stydět,“ doplňuje Jakub Vadlejch.

„Opravdu jsem to nečekala a jsem z nominace docela v šoku. Je skvělé, že je to doma a že se mohu ukázat v takovém velkém závodě před českými fanoušky,“ říká Simona Vrzalová.

Kontinentální pohár je nejvyšší světovou soutěží v atletice, jakou může Česká republika uspořádat a nejprestižnější týmovou soutěží v atletice na světě. Koná se jednou za čtyři roky a v soutěži atypického formátu proti sobě stojí výběry čtyř kontinentů: Evropy, Ameriky, Afriky a společný tým Asie a Oceánie. Ve všech disciplínách se představí dvě ženy a dva muži za každý tým.

Poslední vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz). V současnosti je prodáno 90 procent vstupenek, proto by fanoušci s koupí neměli váhat. Ceny lístků začínají na 150 Kč za jeden den, v nejvyšší kategorii pak stojí 500 Kč. Připraveny jsou poloviční slevy pro seniory (65+), děti do 130 cm, či vozíčkáře (jejich doprovod za symbolickou 1 Kč).

Více informací na www.ostrava2018.org.