OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

23/08/2017

Netoličková: Vstupenku na Kontinentální pohár už mám

V uplynulém týdnu si užívala atmosféru atletického mistrovství světa v Londýně. “Mravenčení a husí kůži, kterou máte, když celý stadion žene atlety dopředu nebo když těm nejlepším hrají hymnu, u televize prožít nelze,” říká Táňa Netoličková.

Jedna z nejvýraznějších postav české atletiky i proto nadšeně vyhlíží vrcholnou akci příští sezony - Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích totiž v září 2018 přivítá Kontinentální pohár, unikátní týmovou soutěž.

“Vstupenky jsem si už koupila!” říká nadšeně jedna z nejlepších českých čtvrtkařek v historii. “Vzhledem k tomu, jak mají čeští a zejména ostravští fanoušci atletiku rádi, totiž věřím, že budou hodně brzy pryč z prodeje, tak jsem chtěla mít jistotu,” dodává.

Prodej vstupenek na největší atletickou akci, kterou může Česká republika uspořádat, běží prostřednictvím sítě Ticketportal - a po týdnu hlásí organizátoři pozitivní zprávu: prodaných je už víc než 4500 vstupenek! “Jelikož se Kontinentální pohár koná až za rok, tak je to výborné číslo,” říká Netoličková. 

V minulosti prožila na Městském stadionu v Ostravě nespočet mimořádných momentů jako závodnice, ale i jako trenérka. Tradiční mítink Zlatá tretra je její srdeční záležitostí, v různých rolích nechyběla na mistrovství světa atletů do 17 let ani na evropském šampionátu atletů do 23 let, které se v metropoli Moravskoslezského kraje konaly v uplynulých letech. 

“Všechny tyto akce jsou důkazem, že Ostrava a tamní organizátoři umí připravit skvělé závody a divácká kulisa na nich je vždycky ohromná,” uvědomuje si. “Když jsem závodila, atmosféra na Zlaté tretřě mě dokázala vyhecovat k osobním rekordům bez ohledu na to, že se jednalo o první závod sezony. Ostravští fanoušci atletice rozumí, umí vytvořit atletům skvělé prostředí - a zaslouží si, aby se v Ostravě konala tak prestižní akce, jakou Kontinentální pohár je.”

Týmová soutěž, která se koná pouze jednou za čtyři roky jako souboj výběrů nejlepších atletů čtyř kontinentů, je podle stříbrné čtvrtkařky z mistrovství světa v roce 1983 mimořádně atraktivním projektem. 

“Týmová soutěž je sama o sobě speciální. Třeba u Evropských pohárů družstev je ohromně vidět, jak jsou jednotlivé mančafty utužené. Každý atlet závodí zejména sám za sebe, ale k tomu mají všichni motivaci navíc - přispět k výsledku svého týmu. Tým musí mít společného ducha, aby dosáhl stejný cíl,” říká Netoličková.

V roce 1985 také plánovala přispět svým dílem k úspěchu týmu Evropy na Světovém poháru, jak se Kontinentální pohár kdysi jmenoval. Ocitla se totiž v nominaci čtvrtkařek pro prestižní podnik v Canbeře. “Jenže týden před závodem jsem si na lize natrhla šlachu na chodidle. Byl to poslední krok na šachovnici ve štafetě na 4x400 m. Došlápla jsem, něco mi ruplo v noze a bylo po Austrálii, po Světovém poháru. Bylo mi to hodně líto, protože závodit pro mě na Světovém poháru byla výzva a čest,” vzpomíná a těší se, jak si atmosféru týmového atletického klání vychutná v Ostravě za rok. 

Věří, že tomu tak bude na vyprodaném Městském stadionu. “Spousta lidí o Kontinentálním poháru ještě neví, ale to se změní - taky o něm lidem vypravuju, kde můžu,” netají bývalá skvělá česká atletka. “Někteří zase nechávají nákup vstupenek na poslední chvíli, ale to bych opravdu nedělala - známe příklad ze Zlaté tretry, že se lidi ‘probudí' na poslední chvíli, kdy už vstupenky nejsou k mání,” upozorňuje Táňa Netoličková.

Kde si tedy vstupenky můžete koupit? V prodeji jsou prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz). Ceny lístků začínají na 150 Kč za jeden den, v nejvyšší kategorii pak stojí 500 Kč. Připraveny jsou poloviční slevy pro seniory (65+), děti do 130 cm, či vozíčkáře (jejich doprovod za symbolickou 1 Kč).