OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

04/09/2018

Přípravy na Kontinentální pohár vrcholí

Už jen čtyři dny zbývají do startu Kontinentálního poháru v Ostravě. Přípravy na tento atletický svátek již finišují. Dnes dopoledne měli novináři možnost prohlídky tréninkového i hlavního stadionu.

Výkonný ředitel organizačního výboru Kontinentálního poháru Valter Boček nejprve zavedl všechny přítomné na rozcvičovací stadion, kde se nachází zázemí jednotlivých týmů a také zdravotní péče o atlety. Nechybí samozřejmě ani posilovna, která je nedílnou součásti přípravy před závodem. Na ploše se nachází také velkoplošná obrazovka, která umožní rozcvičujícím se atletům sledovat dění na hlavním stadionu. Jedinečnou záležitostí je také malá tribuna, kde mají diváci šanci vidět atlety při rozcvičení, což je určitým bonusem, který fanouškům Kontinentální pohár přináší.

Atleti budou na stadion vstupovat tzv. Bránou borců, která se nachází na startu stovky. Reprezentanti jednotlivých kontinentů budou při představování míjet jedinečnou trofej, která byla speciálně pro Kontinentální pohár vyrobena a prozatím je vystavena v Galerii výtvarných umění v Ostravě.

Kontinentální pohár je největší atletickou akcí, kterou může Česká republika pořádat. Na jeho přípravě a průběhu se podílí 35 členů organizačního výboru, přes 150 vybraných dobrovolníků. Více než 100 členů technické čety. Mediální zájem o tuto akci je také obrovský. Akreditováno je přes 100 novinářů. Lékařské zajištění má na starosti 10 doktorů a 26 členů červeného kříže. O atlety se bude starat 26 fyzioterapeutů a na průběh soutěží bude dohlížet přes 70 certifikovaných a vyškolených rozhodčích.

Co se týká vstupenek, tak na nedělní program je již vyprodáno a na sobotu jich zbývá už pouze něco okolo stovky.

Akce takového rozměru by se nemohla uskutečnit bez významné podpory města, což potvrzuje i náměstek primátora statutárního města Ostrava Vladimír Cigánek. „Město podporuje sport a atletiku v Ostravě dlouhodobě a v minulosti investovalo do královny sportu nemalé prostředky. Kontinentální pohár je jednou z největších akcí, která se letos v našem městě koná a byly nutné ještě drobné investice. Například jsme rozšířili síť bufetů, abychom divákům sportovní zážitek zase o něco zpříjemnili,“ uvedl.