OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

21/08/2017

Bývalý výškař Janků: Vstupenky na Kontinentální pohár plánuju jako dárky

Vrchol letošní atletické sezony hostí v těchto dnech Londýn. Část hvězd, které září v rámci mistrovstí světa na olympijském stadioně v britské metropoli, vyrazí příští rok na podzim směr Ostrava. Důvod? Městský stadion ve Vítkovicích přivítá Kontinentální pohár v atletice 2018. A vstupenky na jedinečnou akci si můžete zakoupit už nyní - jsou v prodeji v síti Ticketportal.

“Mám v plánu koupit si minimálně dvacet pro své přátele - a budu jim je dávat jako vánoční dárky, protože tolik příležitostí vidět hvězdy atletiky na jednom místě moc nebude,” vysvětluje ředitel Českého atletického svazu Tomáš Janků. Před pár lety také startoval na prestižní týmové akci - tehdy ještě pod jménem Světový pohár - startoval. A v Aténách 2006 klání ve výšařském sektoru vyhrál!

“Byl jsem vůbec rád, že jsem se na takovou prestižní akci dostal,” vzpomíná. Navíc jsem měl týmové soutěže vždycky rád a účast v Aténách pro mě byla velká výzva a velká zodpovědnost za tým. Pochopitelně jsem chtěl vyhrát.“

Kontinentální pohár je jednou z nejprestižnějších atletických akcí, organizovaných Mezinárodní federací atletických asociací IAAF a zároveň největší světovou soutěží v atletice, kterou může česká atletika zorganizovat. Pořádá se nepravidelně od roku 1977, až do roku 2008 ale nesl název Světový pohár.

Jedná se o týmovou soutěží atypického formátu. Koná se jednou za čtyři roky a jde o unikátní souboj nejlepších mužů a nejlepších žen z jednotlivých kontinentů. Do Ostravy se při této příležitosti příští rok na podzim sjedou šampioni Evropy, Afriky, Ameriky a Asie-Oceánie.

Mimochodem, pro mezinárodní atletickou federaci IAAF se jedná o druhou nejvýznamnější soutěž hned po mistrovství světa - důkazem je částka 3 miliony dolarů, které budou rozděleny na prize money. “Jde o tak prestižní akci, že je téměř těžší se na ní dostat než poté na místě zvítězit. Jsou tam nejlepší závodníci ze všech kontinentů. Možná to bude znít zvláštně, ale opravdu mám pocit, že je jednodušší tohle pohárové klání vyhrát než získat místo v týmu,” přiznává Janků.

Kontinentální pohár je navíc velkou společenskou událostí. “V průběhu celé akce panuje velký týmový duch. Osobně jsem byl rád, že jsem se v rámci týmu seznámil i s lidmi napříč disciplínami. V atletice se ve velké většině lidé soustředí na sebe a svou disciplínu, ale v rámci této soutěže je úplně jiná, soudržná atmosféra,” říká Janků. 

“Ostravské vydání” Kontinentálního poháru vyhlíží s velkým očekáváním. “Tím, jak probíhá nominace, se mohou diváci těšit pouze na ty nejlepší na světě, což nebývá často taková možnost,” dodává.

Vzhledem k mimořádně vysokému zájmu o vrcholné atetické podniky v Čerské republice v posledních letech - ať už o každoroční mítink Zlatá tretra Ostrava nebo o úspěšné halové mistrovství Evropy v Praze v roce 2015 - se vedení Českého atletického svazu rozhodlo nabídnout fanouškům možnost získat vstupenky na Kontinentální pohár 2018 s výrazným předstihem. 

Vstupenky lze kooupit prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz). Ceny lístků začínají na 150 Kč za jeden den, v nejvyšší kategorii pak stojí 500 Kč. Připraveny jsou poloviční slevy pro seniory (65+), děti do 130 cm, či vozíčkáře (jejich doprovod za symbolickou 1 Kč).