OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

05/09/2018

Hvězdy se sjíždějí do Ostravy

Kontinentální pohár odstartuje již za tři dny a na sever Moravy se sjíždějí už ty největší hvězdy současné královny sportu. Někteří si již vyzkoušeli dráhu a sektory na tréninkovém stadionu.

Svůj trénink absolvoval dnes v dopoledních hodinách Katařan Abderrahman Samba. Dnes třiadvacetiletý rodák z Mauritánie, který od roku 2016 reprezentuje barvy Kataru, je kometou letošní sezóny na čtvrtce překážek. V této sezóně opanoval šest mítinků Diamantové ligy a zůstává v tomto roce neporažen. V Paříži se stal druhým mužem historie, který dokázal pokořit na této distanci hranici sedmačtyřiceti vteřin. Jeho asijský rekord má hodnotu 46.98 a za světovým rekordem legendárního Američana Kevina Younga zaostává o pouhé dvě desetiny. „Na Kontinentální pohár se těším. Bude to pro mě poslední závod letošní sezóny. Je to něco speciálního, protože nebudu reprezentovat pouze svou zemi, ale všechny státy Asie. Jsem šťastný, že tu mohu být a závodit z tým Asie. Věřím v dobrý výsledek. V Ostravě jsem poprvé, tak doufám, že tu stihnu poznat i jiná místa než stadion,“ řekl. Závod na 400 metrů překážek by měl být jedním z hlavních lákadel Kontinentálního poháru. Sambovými soupeři budou aktuální světový i evropský šampion Karsten Warholm z Norska, čerstvý vítěz Diamantové ligy Kyron McMaster z Britských panenských ostrovů a medailista z olympijských her, mistrovství světa a mistrovství Evropy Yasmani Copello z Turecka.

Nechyběl ani Sambův tréninkový parťák Abdalelah Haroun. Bronzový muž z loňského světového šampionátu v Londýně a stříbrný z HMS v Portlandu 2016 letos zažil úspěšný návrat do britské metropole, když vyhrál mítink Diamantové ligy v novém osobním rekordu 44.07. Do ostravského závodu bude vstupovat jako čerstvý dvojnásobný vítěz nedávných Asijských her, kde ovládl čtvrtku a se společně se Sambou a dalšími skvělým katarskými čtvrtkaři zvítězil i ve štafetě na 4x400 metrů v novém asijském rekordu 3:00.56.

Vůbec nejpilnější atletkou v Ostravě je čínská koulařka Gong Lijiao. Světová šampionka z Londýna, vítězka letošní Diamantové ligy a vedoucí žena světových tabulek zde trénuje již od neděle. Své sektory si dnes odpoledne vyzkoušeli také australská dálkařka Brooke Stratton, která je stříbrnou ženou z letošních Her Commonwealthu a jejíž osobní rekord má hodnotu 705 centimetrů nebo její krajan Damien Birkihead, který doplňuje v týmu Asie a Pacifiku Novozélanďana Toma Walshe.