OFICIÁLNÍ PARTNEŘI IAAF

07/08/2017

Vstupenky na Kontinentální pohár 2018 jsou v prodeji

Ve dnech 8. - 9. září 2018 se v Ostravě sejdou atletičtí mistři všech světadílů. A v pondělí 7. srpna se spouští prodej vstupenek na tuto významnou atletickou událost - Kontinentální pohár 2018.

Největší světová soutěž v atletice, kterou může Česká republika uspořádat, se uskuteční v Ostravě přesně za den, měsíc a rok. Budete mít možnost shlédnout nezapomenutelný atletický souboj nejlepších mužů a nejlepších žen ze čtyř kontinentů.

Do Ostravy se sjedou šampioni Evropy, Afriky, Ameriky a Asie - Oceánie, aby mezi sebou svedli týmový souboj o titul Kontinentálního poháru. V týmu Evropy se v minulých letech představili také významní čeští atleti jako například Jarmila Kratochvílová, Helena Fibingerová, Jan Železný, Tomáš Janků, Vítězslav Veselý nebo Barbora Špotáková a mnozí další. “Byl jsem rád, že jsem se na tak prestižní akci dostal,” vzpomíná Tomáš Janků, bývalý výškar a současný ředitel Českého atletického svazu. „Navíc jsem měl týmové soutěže vždycky rád, účast v Aténách pro mě byla velká výzva a velká zodpovědnost za tým. Pochopitelně jsem chtěl vyhrát,“ dodává.

Kontinentální pohár se pořádá nepravidelně od roku 1977, do roku 2008 nesl název Světový pohár. Jde o nejprestižnější týmovou soutěž v atletice na světě, která se koná pouze jednou za čtyři roky. Po Maroku se tak po čtyřech letech přesune světová atletika do České republiky – do Ostravy.

„O tuto prestižní akci je v případě pořádání v jednotlivé zemi velký zájem a my bychom rádi právě v době světového šampionátu v Londýně nabídli fanouškům, že již nyní mohou získat vstupenky na tuto událost.  Při halovém mistrovství Evropy, které se konalo v roce 2015 v Praze, jsme postupovali podobným způsobem a měli jsme půl roku před začátkem akce vyprodáno,“ říká předseda Českého atletického svazu a zároveň předseda organizačního výboru Kontinentálního poháru Libor Varhaník.

Vstupenky můžete získat ode dneška v prodejní síti Ticketportal.